Kuzuların Sessizliği izle (1991)

Reklamı Geç
MOD-RAPİD MOD-RAPTUMOD-OKRUMOD-VDMLYMOD-VİPFRAGMAN
Hata Bildir ×
[wpforms id="6473" title="false" description="false"]

Film Bilgileri
5 sene önce eklendi
Kuzuların Sessizliği izle (1991)
izlenme
IMDb: 8.6

Bu film suç ve gerilim içeren bir film olup Amerika yapımıdır. Bir suçu çözmeye çalışan ajanın macerasını konu alınmıştır. Oldukça merak uyandıran, sonucunda neler olduğunu merak ettiren, suçluyu bulmak için delilleri çözmeye çalışan güzel bir filmdir.
Kuzuların Sessizliği Filminde Neler Oluyor?
Clarice starling adında akademisyen okulunu birincilikle bitirmiş AFI ajanına mensup bir bayan vardır. Kurbanlarının derisini yüzmekten zevk alan sapık bir katil vardır ve clarice onun peşine düşmüştür. Onu bulması zor olduğunu bildiği için hapishanedeki bir psikiyatrisi doktordan bilgi almaya çalışır. Bu psikiyatrisi doktorda kurbanların uzuvlarını yiyen sapık, azılı bir katildir ve oldukça geniş güvenlik alınmış bir odada tutulmaktadır.
Clarice’nin aradığı katil bu doktorun hastasıdır. Fakat doktor oldukça zeki olduğu için clarice’nin hayatını anlatması ve deniz, orman görebileceği bir yere gidebilmesi karşılığında bilgi vereceğini söyler. Clarice mecburen doktorun isteklerini yerine getirir ve karşılığında katil hakkında bilgi edinir. Götürüldüğü yerde doktor, polisleri öldürerek hapishaneden kaçmayı başarır. Clarice ise doktorun verdiği bilgilerden yola çıkarak katilin bir eş cinsel olduğunu kadın olmak istediği için kadınların derisini yüzerek kendisine elbise dikmeye çalıştığını bulur. Katil ise öldürdüğü kadınların birisinin evine yerleşmiştir ve o evde yeni kurbanını da tutsak etmiştir. Clarice o eve gider ve kelebek ve makine ipliğini görünce katilin o olduğunu anlar. Katil oyun oynamaya çalışır fakat clarice onu silahla vurarak öldürür. Clarice katili etkisiz hale getirdiği için ödül alır. Tam o sırada psikiyatrisi doktor arar ve kuzuların sessizliğinden kurtarmışsın der.

Yapım Yılı:
Ülke:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum