Kan dökülecek izle (2007)

Reklamı Geç
MOD-RAPİD MOD-RAPTUMOD-OKRUMOD-VDMLYMOD-VİPFRAGMAN
Hata Bildir ×
[wpforms id="6473" title="false" description="false"]

Film Bilgileri
5 sene önce eklendi
Kan dökülecek izle (2007)
izlenme
IMDb: 8.2

Kan dökülecek (2007) Heyecan dolu gerilim tarzında yapılmış bu film, Amerikan Sineması’nın keyifle izlenecek dram – gerilim tarzının başarılı beyaz perde uyarlamaları arasındadır. Her ne kadar kurgu da olsa, politikacıları da eleştirebilme özgürlüğü ile yapılmış bir film olarak ta dikkat çekmektedir.
Kan Dökülecek Filmi’nin Konusu
Kan Dökülecek Filmi, 1900 lü yılların Amerika’sında geçmektedir. Daniel Plainview isimli kişi, hırslı ve petrol çıkarma işleri ile uğraşan bir kişidir. Bu hırslı kişilik, aynı zamanda petrol arama ve çıkarma işlerini yapan bir şirketin de sahibidir. Daniel Plainview’ in tek önem verdiği varlık, bu dünyada sahip olduğu küçük oğludur. Petrol aranan bu bölgede, yaşayan yerliler ile ilişkiler, onların izinleri ve bu şekilde petrol arama iznini satın alma mücadelesi ile filmin akışında Daniel Plainview’in, yaşadığı hırs dolu mücadeleler yer almıştır. Aynı zamanda, bu bölgede yaşayan bir rahibin de, içinde duyduğu hırs duygusu hayatında çok önem verdiği şeylerin kaybına neden olacaktır.
Konu aldığı insana ait duygular, özellikle azmin ötesinde yaşanan hırs duygusunun, insan hayatında nelere mal olacağı ve kişide yarattığı yıpratıcı etkisini çarpıcı bir dille ele almıştır. Politika ve siyaset konularını da, korkusuzca işleyebildiği, tenkitlerin sinema dili ile başarılı bir şekilde yapıldığı bir film olarak izleyicilerin karşısına çıkmaktadır. Heyecan ve gerilimin başarılı bir şekilde işlendiği, aynı zamanda düşündürücü etkisi ile yapılmış öne çıkan yapımlardan biridir.

Yapım Yılı:
Ülke:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
betine
Reklamı Kapat